AT Balkani

Lumir Abdixhiku infektohet me koronavirus

Ish-ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku, ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Veç tij, pozitiv me Covid-19 ka rezultuar edhe bashkëshortja e tij, Albina, por thotë që nuk kanë ndonjë simptomë dhe se po përcjellin rekomandimet e institucioneve.

Ky është njoftimi i plotë:

”Miq,

Sot unë dhe Albina jemi testuar pozitivë. Ndjehemi mirë dhe nuk kemi ndonjë simptomë. Jemi vetizoluar dhe po përcjellim rekomandimet e institucioneve. Kujdesi i tyre është i jashtëzakonshëm”./albinfo.ch