Muzikë

Madonna, koncert falas në Rio: 1.5 milionë vizitorë

Ikona amerikane e muzikës Pop, Madonna, ka dhënë një koncert falas para dhjetëra-mijëra njerëzve në plazhin Copacabana në Rio de Janeiro, Brazil.

Megjithatüe, sipas administratës së qytetit, të shtunën në mbrëmje kanë qenë të pranishëm rreth 1.5 milionë vizitorë në koncertin gjigant. Turma të mëdha njerëzish mund të shiheshin në fotot e publikuara. Në skenë ishin edhe këngëtarja braziliane Anitta dhe një nga vajzat e Madonna-s, shkruajnë mediat amerikane.

Ky koncert është shpallur në faqen e Madonna-s më i madhi i “Queen of Pop” (Mbretëreshes së muzikës Pop). Ishte koncerti përmbyllës i turneut botëror “The Celebration Tour”, me të cilin Madonna festoi 40 vjet të karrierës së saj.

Koncerti, deri më tani më i madh i Madonna-s, ka qenë ai i mbajtur në paris në vitin 1987, që ishte vizituar nga 130.000 veta.