Lajme

Maqedoni: Vazhdon rritja e infektimeve dhe të vdekurve nga Covid-19

Maqedonia e Veriut po vazhdon të ketë rritje në numrin e infektimeve të reja me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, autoritetet shëndetësore të këtij vendi raportojnë se nga 3 mijë e 816 testime të kryera, kanë rezultuar pozitive 721 mostra, përcjell Albinfo.ch.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar shtatë viktima, teksa janë shëruar 171 pacientë.

Numri i rasteve aktive me COVID-19 është 8 mijë e 290 persona.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI