Muzikë

Marigona Qerkezi do të performoj në Gjermani, Itali, Belgjikë, Finlandë dhe në Emiratet e Bashkuara Arabe

Soprano shqiptare, me famë ndërkombëtare, Marigona Qerkezi ka njoftuar se do të performoj në pesë shtete të ndryshme gjatë sezonit 2024 dhe 2025, shkruan albinfo.ch.

“Jam e lumtur të shpall sezonin tim operistik 2024/25! Këtë vit, kam kënaqësinë që të performoj në Finlandë, Gjermani, Emiratet e Bashkuara Arabe, Belgjikë dhe Itali. Me padurim pres të ndaj më shumë detaje dhe shpresoj të ju shoh në një nga këto vende fantastike”, ka shkruar ajo. /Albinfo.ch

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti që thotë "Marigona Qerkezi 2024/25 Savonlinna Opera Festival SAYONLINA PERAJUMLA G.Verdi Abigaille (Nabucco) Dubai Opera House G.Verdi: Aida DUBAI DUBALOPERA OPERA EMAAR TBA G.Puccini: Manon Lescaut Deutsche Oper am Rhein DEUTSCHE OPER A RHEIN G G.Verdi: Abigaille (Nabucco) Royal de Wallonie Liege Opera Royal de Wallonie Liège "Pucciniana" Oper Frankfurt }OperFrankfurt Frankfurt V V.Bellini: Norma"