Kuriozitete

Martesa që zgjati vetëm tre minuta

Një çift nga Kuvajti u divorcua pas vetëm tre minutave nga ceremonia e martesës, për shkak se partneri u tall me partneren, pasi ajo u rrëzua gjatë ceremonisë.

Martesa besohet të jetë bërë më e shkurtra ndonjëherë në historinë e Kuvajtit pasi çifti e anuloi para se të largoheshin nga gjykata ku u martuan.

Sipas “Q8 News”, ata sapo kishin nënshkruar kontratën e tyre të martesës para një gjyqtari, shkruajnë mediat ndërkombëtare, transmetojnë ato shqiptare.

Pasi u tall me të, gruaja u zemërua dhe kërkoi nga gjyqtari që ta divorconte me bashkëshortin e saj, përcjell albinfo.ch.

Ata kishin qenë të martuar për vetëm tre minuta.