Lajme

Medalja e 13-të për Zvicrën në Lojërat Olimpike në Tokio

Zvicra tani ka 13 medalje - tri prej tyre të arta

Medalja e 13-të erdhi për Zvicrën në Lojërat Olimpike në Tokio, transmeton albinfo.ch.

Këtë herë, Anouk Verge-Depre dhe Joana Heidrich fituan medaljen e bronztë në volejbollin e femrave në plazh.

Zvicra tani ka 13 medalje – tri prej tyre të arta – dhe tashmë është një nga rezultatet më të mira në histori. Për një komb të larmishëm me një popullsi të vogël, Zvicra papritmas është ndër shtetet më të mira në sport, transmeton tutje albinfo.ch.

Me më shumë shanse për medalje, tashmë janë bërë lojërat më të suksesshme të Zvicrës, duke kujtuar lojërat e vitit 1952 në Helsinki, kur Zvicra fitoi 14 medalje. Edhe ksaj radhe duket se është shumë afër të medaljeve. /Albinfo.ch