Lajme

Mediat serbe, të mahnitura me Rashicën, ja me cilën figurë e krahasojnë

Mediat serbe e kanë krahasur Milot Rashicen me Ronaldon dhe Usain Bolt

Mediat serbe janë të mahnitur nga loja e lojtarit kosovar, Milot Rashica, i cili ka shënuar një supergol në fanellën e Werder Bremenit në sfidën e humbur thellë ndaj Bayern Munich me rezultat 6:1.

Duket se supergoli i tij ka bërë bujë të madhe edhe në mediet serbe, të cilat e kanë vlerësar golin e yllit shqiptar, derisa e kanë cilësuar shpejtësinë e tij me xhamajkanin Usain Bolt dhe gjuajtjen e Ronaldos.

Goli i Rashicës u ngjasonte mjeshtërve më të mëdhenj të futb0llit. Ai mori një top në mesin e fushës, duke bërë një lëvizje perfekte para goditjes së fortë për ta dërguar topin në rrjetin e Neuerit. Shpejtësia e tij ngjasonte Boltit, ndërsa gjuajti si Ronaldo, ka shkruar portali serb Telegraf.rs.

‘Topi ishte aq i fuqishëm sa portieri gjerman nuk mundi të bëjë asgjë’, përfundoi shkrimin portali serb.