Futboll

Meritan Shabani, bëhet “Dardan”

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka deklaruar se shteti është duke përgatitur pasaportat për disa futbollistë të rinjë që do të bëhen “Dardanë”.

Suksesi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll në dy vjetët e fundit është faktori kryesor që futbollistët shqiptarë që luajnë në Evropë t’i thonë “Po” ftesës së Kosovës.

Florent Muslija, Valdrin Mustafa, Florent Hadërgjonaj, Eris Abedini, Idriz Voca, Edon Zhegrova etj., janë vetëm disa prej emrave që kanë pranuar të përfaqësojnë Kosovën, ndonëse kanë pasur mundësi të luajnë edhe për vende të tjera, si Shqipëria, Gjermania e Zvicra.

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, ka deklaruar se shteti është duke përgatitur pasaportat për disa futbollistë të rinj që do të bëhen “Dardanë”.

Indeksonline mëson që futbollisti i radhës që do të veshë fanellën e Kosovës është Meritan Shabani.

20-vjeçari është rritur si futbollist te Bayerni i Mynihut.

Në verën e kaluar ai u transferua te Wolverhamptoni në Angli dhe po pret rastin për të debutuar, përcjell Albinfo.ch.