Lajme

Modeli i bukur i veturës elektrike Tesla ‘cabriolet’

Një model i ri që po tërheq shumë njerëz me komoditetin e saj super luksoz është pa dyshim Tesla ‘cabriolet’, transmeton albinfo.ch.

Industria e automobilave mund të ketë humbur imagjinatën e saj të dizajnit në vitet e fundit, por krijuesit italianë po mbajnë akoma.

Një nga shtëpitë e tilla të dizajnit, ku standardet dhe kreativiteti janë shumë të larta, është Ares Design.

Në të, ata janë të gatshëm dhe të aftë për gjithçka, madje edhe për ta bërë formën jopersonale interesante, siç dëshmohet nga projekti i tyre këtë javë.

Tesla kabriolet u krijua në bazë të makinës serike Tesla Model S, me kërkesë të pronarit. Për atë qëllim, çatia duhej të hiqej.

Ka më pak hapësirë ​​prapa. Shumica e ambienteve të brendshme janë mbuluar me të njëjtën bardhë “akulli”, dhe ka edhe detaje interesante portokalli.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI