Lajme

Moti në Zvicër: Stuhitë godasin disa pjesë të vendit

Stuhi të forta kanë goditur gjatë ditës së sotme Bazelin dhe Zvicrën Qendrore, raporton MeteoNews, përcjell albinfo.ch.

Rreth orës 18 është raportuar se një stuhi e fortë po lëvizte mbi rajonin e Bazelit, teksa pritet të ketë reshje të dendura shiu, breshër dhe erëra të forta.

Stuhi janë formuar edhe në Zvicrën Qendrore dhe aktualisht janë duke u shkarkuar, ndërsa siç shkruan MeteoNews, një stuhi e fortë po lëviz aktualisht nga zona e Nidwalden/Obwalden në drejtim të liqenit Viewaldstättersee dhe kantonit Schwyz.