Lajme

Mposhtja e Serbisë, krisën tupanat në mes të Frankfurtit (Video)

Mbrëmë Zvicra ka shënuar fitore madhështore ndaj Serbisë, duke e mposhtur me rezultat 3 me 2, përcjell abinfo.ch.

Më meritorët për këtë fitore pa dyshim se ishin dy shqiptarët, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka.

Madje, Shaqiri arriti ta tundë rrjetën e serbëve.

E kësaj fitore po i gëzohen shqiptarët anembanë botës.

Një llapjan që jeton nê Frankfurt të Gjermanisë ka dërguar pamje në Llapi.info nga festa me tupana që po mbretëronte atje.

https://streamable.com/9ybyo5