Futboll

Muriqi: Fenerbahçe e synon titullin e kampionit

Vedat Muriqi i etur për trofe

Sulmuesi kosovar i Fenerbahçes, Vedat Muriqi, tha se ata kishin një periudhë të mirë përgatitjeje, dhe që nga java e parë e sezonit të ri do të korrin frytet e këtyre stërvitjeve, tha ai.

Ai theksoi se qëllimi i vetëm i klubit është titulli i kampionit të Turqisë.

Duke folur për Televizionin Fenerbahçe, Vedat Muriqi për punën e sezonit të ri tha, “Unë u bashkova me kampin me vonesë disa ditore. Që atëherë, përpjekja dhe vendosmëria e ekipit për të punuar ka bërë të gjithë ekipin teknik shumë të lumtur, dhe ne jemi shumë të lumtur. Ne kemi punuar shumë. Jemi të sigurt që do të kemi një sezon të mrekullueshëm. Vazhdojmë të punojmë në atë drejtim. Kam bërë vlerësimin”.

Muriqi gjithashtu ndau edhe dëshirën e madhe të tij për të shkuar në fushë me fanellën e Fenerbahçe.

“Dy ditë më vonë fillojmë ligën përpara tifozëve tanë në Kadikoy. Unë zyrtarisht po shkoj në fushë për herë të parë nëse trajneri im jep mundësinë si një transferim i ri. Kam ndjenja të jashtëzakonshme. Normalisht nuk isha ngacmuar asnjëherë para ndeshjeve, ngacmimi im filloi gjatë ndeshjes, por kësaj radhe emocionet fillojnë 1 ditë përpara. Kishim një periudhë të mirë përgatitjeje. Do të fillojmë të korrim frytet e kësaj jave”, ka thwnw ai.

Duke nënvizuar se Fenerbahçe nuk ka asnjë qëllim tjetër përveç kampionatit, futbollisti i suksesshëm tha se:

“Të gjithë janë të vetëdijshëm për këtë; Fenerbahce nuk ka asnjë qëllim tjetër përveç kampionatit. Skuadra jonë është shumë më e lartë se kjo ligë” – përfundoi reprezentuesi kosovar përcjell Albinfo.ch.