Futboll

Naser Aliji pritet të rikthehet në Superligën zvicerane

Arsyeja mund të jetë edhe të jetë më afër familjes së tij, që është shumë i lidhur

Superligës zvicerane edicionin e ardhshëm mund t’i shtohet edhe një futbollist shqiptar.

Bëhet fjalë për Naser Alijin, i cili edhe më parë ka luajtën në elitën e futbollit zviceran, përcjell albinfo.ch.

Mbrojtësi i majtë ka refuzuar kontratën për të vazhduar me Dinamon e Bukureshtit në Rumani, derisa mund të rikthehet në Superligën zvicerane.

Arsyeja mund të jetë edhe të jetë më afër familjes së tij, që është shumë i lidhur.

Në karrierën e tij, Aliji ka luajtur për Aargau U-16; FC Basel U-16, U-18 dhe U-21, FC Basel, Kaiserslautern dhe Virtus Entella.

500 mijë euro është çmimi në tregun e futbollit për Naser Aliji, sipas “Transfermarkt”.