Lajme

NATO me thirrje drejtuar Kosovës e Serbisë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, përmes një reagimilidhur me ngjarjet e fundit në Kosovë ka thënë se është jetike që Prishtina dhe Beogradi të tregohen të përmbajtura dhe t’i kthehen procesit të dialogut.

“Fola me Vuçiq dhe Kurti për nevojën e de-përshkallëzimit në veri të Kosovës. Është jetike që Beogradi dhe Prishtina të tregojnë përmbajtje dhe të kthehen në dialog. Mandati i KFOR-it-NATO-s mbetet për të siguruar një mjedis të sigurt dhe liri të lëvizjes për të gjithë”, tha ai, transmeton Albinfo.ch.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI