Lajme

Ndodh edhe kjo: Polici i rremë burgoset pasi ndaloi një të vërtetë

Një burrë që pretendonte të ishte oficer policie në Annemasse është dënuar me 10 muaj burgim.

40-vjeçari ndodhej në qytetin fqinj francez, i veshur me shirit policie dhe duke ndaluar automjetet. Fati i tij mbaroi kur ndaloi një oficer të vërtetë të veshjeve civile dy javë më parë, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Burri iku, por u kap dy ditë më vonë. Gjithashtu u konstatua se drejtonte mjetin pa leje dhe sigurim.

Në veturën e tij kishte një shkop dhe një shirit policie.