Futboll

Neville do të veshë fanellën e Shaqirit

Ai ka humbur duelin me Caragher dhe tashmë do të veshë fanellën me numër 23 të Liverpoolit

E kishte kritikuar një kohë të gjatë dhe kishte shpallur një ‘luftë’ në distancë, por ish-futbollisti i njohur anglez, Gary Neville do të veshë fanellën e Xherdan Shaqirit, shkruajnë mediat angleze.

Neville dhe Jamie Caragher, dy analistët e ‘Sky Sport’ kanë pasur një garë ndërmjet tyre dhe ai që humb penalltinë, duhet të veshë fanellën e skuadrës kundërshtare, përcjell albinfo.ch.

Caragher fitoi duelin me legjendën e United, dhe tashmë duhet të veshë fanellën me numër 23 jo të Caragher, por të Shaqirit, sepse e kishte kritikuar shumë.

Këtë e ka vendosur Caragher, derisa pritet që shumë shpejt të publikohen pamjet.

Neville disa herë e kishte kritikuar Shaqirin, madje, edhe pas super golit ndaj United, por Shaqiri i është kundërpërgjigjur në fushë, duke shënuar gola e asistime.

VIDEO