Lajme

Një i ri shqiptar vdes nga koronavirusi në New York

Në New York është shënuar viktima e parë shqiptare nga koronavirus.

A. L. vdiq nga komplikimet e shkaktuara nga koronavirusi, ka njoftuar të shtunën pasdite shkolla e mesme “Archbishop Stepinac” në White Plains, New York.

Ai kishte diplomuar nga shkolla e mesme më 2007 dhe merrej me shumë me sport.

Prindërit e tij janë emigrantë shqiptarë, është i pari shqiptaro-amerikan që dihet se ka vdekur nga Covid-19.

Westchester, vendi ku ai jetonte, ka qenë një nga pikat e para të përhapjes së koronavirusit, shkruan illyriapress.

Rasti i tij është edhe një tregues se sëmundja mund të jetë e rrezikshme dhe vdekjeprurëse edhe për moshat e reja.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI