Lajme

Një pjesë e Cyrihut ka mbetur pa ujë të ngrohtë

 

Për shkak të një dëmtimi të madh të tubacionit, në lagjen “Höngg” të Cyrihut nuk kishte ujë të nxehtë të premten në mëngjes dhe e gjithë zona u shkëput nga rrjeti i ngrohjes, përcjell albinfo.ch.

Ndonëse autoritetet bashkiake thanë se masat për riparimin e dëmeve “ishin duke u zhvilluar me shpejtësi”, banorëve iu tha të mos prisnin që furnizimi me ujë të ngrohtë të rikthehej deri të hënën.