Kosova

Një shqiptar, në krye të një komune në Suedi

Driton Bilalli nga Vushtrria, por me vendbanim në Suedi, është zjedhur në pozitën e kryetarit të Komunës në Tranemo të Suedisë.

Lajmin për zgjedhjen e tij e kanë bërë të ditur familjarë të Dritonit, të cilët përmes rrjeteve sociale janë shprehur krenarë për arritjet e tij, transmeton Albinfo.ch.

”Sot djali ynë Driton Bilalli zyrtarisht merr postin e Kryetarit te Komunës në Tranemo, Suedi. Ne si prind dhe familje jemi shumë krenarë me sukseset dhe punën tuaj. Urime dhe shume suksese. Të priftë e mbara. Zoti të bekoftë!”, ka shkruar babai i tij.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI