Shqipëria

Një viktimë dhe rreth 1500 të infektuar me COVID në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit, në lidhje me situatën epidemiologjike të COVID në Shqipëri.

Një person ka humbur jetën për shkak të infektimit me COVID, ndërsa numri i të infektuarve ka pësua rrritje.

Nga 3,014 testime të kryera kanë rezultuar pozitivë 1,480 qytetarë.

Aktualisht, në të gjithë vendin janë 9,519 qytetarë aktiv me Covid. Në spitalin COVID3 po marrin trajtim 29 pacientë.

1,106 qytetarë janë shëruar në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 284,013 që nga fillimi i epidemisë.