Kosova

Osmani takon kryeparlamentarin e Singaporit, flasin për thellim raportesh

Osmani thotë se suksesi ekonomik i Singaporit, është frymëzues për Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me kryetarin e Parlamentit të Singaporit, Tan Chuan-Jin dhe një grup deputetësh, përcjell albinfo.ch.

Zyra për Komunikim e Presidentes ka njoftuar se Osmani ka folur për marrëdhëniet në mes të Kosovës dhe Singaporit.

“Bashkëpunimi ynë bilateral ka potencial për t’u thelluar më tej, e këtu rol të veçantë luan edhe diplomacia parlamentare” ka thënë Osmani.

Osmani ka përmendur suksesin ekonomik dhe zhvillimor të Singaporit, si frymëzues për Kosovën.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI