Sporti

Pëson nokaut, vdes pas dy ditëve në spital

Boksieri italian kishte qëndruar dy ditë në koma dhe më pas ndërroi jetë

Boksi është tronditur nga një ngjarje e rëndë. Italiani Christian Daghio ka vdekur në moshën 49-vjeçare pas një meçi kundër Don Pareuangit për titullin e kampionit në Tajlandë.

Në rundin e fundit të meçit mes këtyre të dyve, Daghio pësoi disa goditje të rënda nga Don Pareuang, të cilat përfunduan me nokaut. Pasojat ishin të rënda, përcjell albinfo.ch.

Përveç që e humbi mundësinë e shpallej kampion i botës, ai menjëherë u dërgua në spital pas këtij nokauti, ku për dy ditë mbeti në komë.

Dy ditë më vonë ai vdiq, pasi nuk arriti të shërohej nga dëmtimet serioze të trurit.

Kujdes, pamje të rënda: