Bota

Plagoset shqiptari në Maltë, u rrëzua në kantierin e ndërtimit

Një shqiptar në Maltë ka marrë dëmtime të rënda pas një incidenti në punë. Ai është rrëzuar nga një distancë rreth një metër e gjysmë në kantierin e ndërtimit ku po punonte.

Mësohet se shqiptari është i moshës 46 vjeç dhe banues në qytetin e Zurrieq, në ishullin e Maltës, përcjellë albinfo.ch

Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 10:15, ndërkohë që policia po heton mbi shkaqet incidentit.