Kosova

Presidentja e Kosovës uron Gjermaninë për Kupën e Botës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Gjermaninë për fitoren e Kupës së Botës, në Kampionatin Botëror të basketbollit. Në ndeshjen finale të zhvilluar sot, gjermanët fituan kundër Serbisë.

Duke shpërndarë postimin e “FIBA Basketball World Cup 2023”, përmes një postimi në Twitter, Osmani ka uruar gjermanët, përcjell albinfo.ch.

Postimin ajo e fillon me ”Weltmeister“, nga gjermanishtja – kampion bote.

”Urime miqve tanë gjermanë për një fitore vërtet të merituar dhe historike të Kupës së Botës“, ka shkruar ajo.