Sport

Pulpat gjigante të këmbëve të Shaqirit “pushtojnë” botën

Në platformën tiktok është emetuar një video me pulpat e këmbëve të Shaqirit që ka marrë dhènë". Brenda pak ditësh, mbi 1.7 milion njerëz tashmë e kanë parë, pëlqyer dhe komentuar atë

Se ylli i Nati-t zviceran dhe i Liverpool, Xherdan Shaqiri është “një paketë e vërtetë muskujsh”, dihet prej kohësh. Por, a ka a i ka ai pulpat më të trasha në botë? Kjo është pyetja me të cilën po merren aktualisht ndjekësit e platformës së mediave sociale, Tiktok, shkruan 20minuten.ch.

Në këtë platformë tani është emetuar një video me pulpat e këmbëve të Shaqirit që ka marrë dhènë”, transmeton albinfo.ch.  Brenda pak ditësh, mbi 1.7 milion njerëz tashmë e kanë parë, pëlqyer dhe komentuar atë.

Videoja tregon yllin gjatë momenteve të ngrohjes në ndeshjen në mes të Tottenham Hotspurs dhe  Liverpool-it, të shtunën e kaluar. Komentet që i bëhen nisin me “Mini-Hulk” deri në “Secili kalë garash duket plak pranë këtyre pulpave” ose “Ndoshta nuk është aspak Shaqiri, por Roberto Carlos”. Fjala është për ish-kampionin brazilian, Roberto Carlos, i cili ishte gjithashtu i famshëm për muskujt e tij të zhvilluar mirë të këmbëve.

Por ajo që tashmë dihet është se mbrapa kësaj videoje qëndron agjencia e mediave sociale “Cyrih Monami”, përcjell albinfo.ch. Një punonjës i saj ishte ulur në stadium të shtunën dhe ja si e shpjegon skenën: “Shaqiri po ngrohej para nesh, dhe ishte mbresëlënëse sesi pulpat e tij të mëdha dukeshin përmes tutave të stërvitjes.

@monamicontentDie dicksten Waden der Welt? Xherdan Shaqiri! #liverpoolfc♬ Originalton – monamicontent