Kuzhina shqiptare

Qofte shtëpie

Qofte shtëpiePërbërësit:

• 0.5 kg mish të bluar
• 1 qepë
• 2 vezë
• 3 lugë miell
• 1 lugë e mesme kripë
• 1 lugë e mesme biber të kuq
• Biber t’zi

 

Përgatitja:

Brumin e qofteve të përbërë nga mishi i bluar, vezët, qepa e grirë etj, e lëmë për afër 3 orë në frigorifer.

Së pari i formësojmë qyftet i fusim së pari në miell e pastaj i hedhim në tiganin me vaj të nxehtë.

Qoftet e skuqura në të dy anët i nxjerim nga vaji dhe i lëmë të ftohen pak. Zakonisht qyftet servohen me pire, pilaf, qervish dhe perime të ndryshme.

Ju bëftë mirë