Shqipëria

Rama përgënjeshtron raportimet që e lidhin atë me zyrtarin e arrestuar të FBI-së

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pas raportimeve që e lidhin atë me ish-zyrtarin e FBI-së të arrestuar në SHBA, Charles McGonigal.

Ai tha se nuk ka asnjë lidhje me zyrtarin e arrestuar, derisa akuzon mediat për shpifje, transmeton albinfo.ch.

“Akuzohet në Amerikë një zyrtar i FBI-së për gjëra që s’kanë as edhe një lidhje me mua (se po të kishin, do t’i kishte nxjerrë hetimi i atyre që nuk manipulojnë prova e as kursejnë fajtorë) dhe në Shqipëri fillon gjyqi ndaj meje në Big Brotherin e politikës, kanaleve e portaleve!”, shkruan Rama në Twitter.