Lajme

Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti, në “Times Square”

Sot sheshi “Times Square” po duket bukur me një postim të koncertit të paralajmëruar nga Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti, shkruan albinfo.ch.

Një nga tenorët më të mirë shqiptar, Rame Lahaj, ka njoftuar koncertin e tij të ardhshëm që do të mbahet në Nju-Jork.

Ky koncert i dedikohet tërë komunitetit shqiptar dhe aleatëve dhe në çdo kohë për të mirën e shqiptarëve.

Lahaj ka bërë të ditur se përveç orkestrës simfonike, do të përfermojnë dirigjentët Elda Laro dhe Steven Fang si dhe sopranoja dibrane, Deshira Ahmeti. /Albinfo.ch

Mund të jetë një imazh i 13 persona, pardesy, Times Square dhe teksti

Postimi i plotë i Ramë Lahajt

Shqiptarët e mi të dashtun, përshëndetje nga Time Square. Ju ftoj të gjithëve në koncertin tim në New York, më 12 prill 2024 në St. George Theatre, në ora 7:30 PM!

Koncert i cili i dedikohet i tëri komunitetit shqiptar dhe aleatëve, miqve tanë të cilët kanë dhënë gjithçka dhe në çdo kohë për të mirën e shqiptarëve.

Artistët e mrekullueshëm që do e pasurojnë këtë mbrëmje përveç orkestrit simfonik janë dirigjentët Elda Laro dhe Steven Fang si dhe Sopranoja dibrane Deshira Ahmeti.

Adresa: Saint George Theater në 35 Hyatt Street, Staten Island, New York, 10301. Two Blocks from the Stated Island Ferry.

Nr. kontaktues: +1 718 442 2900 ose + 1 718 637 1267