Futboll

Rashica, ylli që po shkëlqen në Gjermani

Futbollisti shqiptar po kalon në një periudhë shumë të mirë në Bundesligën gjermane

Milot Rashica është duke kaluar në një moment të jashtëzakonshëm në Bundesligën gjermane.

Pasi shënoi javën e kaluar kundër Bayer Leverkusenit, ai shënoi edhe në këtë xhiro kundër Freiburg-ut, përcjell albinfo.ch.

Rashica ka shënuar katër gola në këtë edicion dhe dy asistime, edhe pse ishte i lënduar për disa javë.

Ylli nga Kosova është i kërkuar nga disa skuadra evropiane, derisa menaxher i tij është ish-futbollisti i njohur shqiptar, Altin Lala.

Nuk do të ishte aspak e befasishme nëse gjatë janarit, ose verën e ardhshme, Rashica të kalonte në një skuadër të madhe evropiane.

Gjermanët janë të fascionuar me lojën dhe golat e tij.