Muzikë

Recital piano nga Kosti Deti në Festivalin e madh Ndërkombëtar në Shqipëri

Sot, nga ora 19:00, Teatri i Operas, salla e madhe

Kosti Deti, një artist i mirëfilltë, që po bën shumë “zhurmë” në skenat e Austrisë, profesionalitetin e tij e solli me një recital piano në festivalin e madh ndërkombëtar në Shqipëri, shkruan albinfo.at.

Të enjtën, më 22 dhjetor, ora 19:00, në Teatrin e Operas, në sallën e madhe do të performojë Kosti Deti artisit i shquar, shqiptar nga Austria.

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Postimi i plotë – Helika e Pianodrom sjell pianistin Kosti Deti me një recital në skenën e TKOBAP

Helika e Pianodrom – Festivali më i Madh Ndërkombëtar në Shqipëri ka sjellë nga metropoli botëror i muzikës – Viena, Tajfunin emocional të publikut, atë që ka tronditur juritë e 50 konkurseve ndërkombëtare, atë që ka mrekulluar profesorët botërorë të pianos, atë që shtypi i huaj e konsideron MAGJIA E BREZIT teëtij pianistin, Kosti Deti.

E enjte, më 22 dhjetor, ora 19:00, Teatri i Operas, salla e madhe.

Shijojeni këtë natë magjike, sepse pas më shumë se 30 vjet në TKOB s’ka ndodhur një recital piano… po vërtet…. dhe me çfarë kualiteti Kosti dhe në çfarë pianoje do të luajë.

800 spektatore qe duan artin e vlerave te medha sjane kurgje ne nje Tirane me 1 milion banore.Ju siguroj se do te perjetoni gjendje tronditese emocionale,

Te me besoni,22 dhjetor eshte nje nate fenomenale qe do te mbetet e paharruar ne kujtesen tuaj. Bejeni virale kete mesage.Faleminderit ! Mirse te vini ju presim ti perjetojme bashkarisht keto super emocione qe vetem ARTI I VLERAVE TE ARTA DI TI TRANSMETOJE. Me digjoni Ne kete fund dhjetori ky koncert dhe ai i 1 janar i Vienes do ju a zbukurojne shpirtin