Futbolli Shqiptar në Zvicër

Sezon sfidues për KF Shqiponjat e Langenthalit, lufta për kreun vazhdon në pranverë

FC Shqiponjat e Langenthalit përpara pak ditësh e përfunduan sezonin vjeshtor në Grupin e 4-t të Ligës së 3-të Bern/Jura në Zvicër, me një bilanc të suksesshëm, duke mbetur në hap me liderin, njofton albinfo.ch.

Nga dymbëdhjetë takime, ekipi kuq e zi ka marrë shtatë fitore, dy barazim dhe tri humbje.

Gara kryesor për vendin e parë zhvillohet me pretenduesin kryesor, FC Langnaun që e udhëheq vendin e parë, pesë pikë përpara skuadrës së Bylent Rexhepit.