Futboll

Shaqiri gjithmonë e më pranë Liverpulit

Transferimi i Shaqirit bëhet gjithmonë e më konkret, shkruajnë mediat britanike «Telegraph» dhe «Guardian» .

Prej kohësh spekulohet se Xherdan Shaqiri do transferohet në klub tjetër, pas rënies nga kategoria e Stoke City, shkruan albinfo.ch. Dihet se 25 vjeçari nga Gjilani dëshiron të mbesë në Premiere League, ndërsa emri i klubit që përmendet më tepër është Liverpool.

Transferimi i Shaqirit bëhet gjithmonë e më konkret, shkruajnë mediat britanike «Telegraph» dhe «Guardian» . Liverpool veç ka filluar negociatat me Stoke. Marrëveshja do fiksohet në ditët vijuese. Kontrata e Shaqirit: 17 milion franga. Një ujdi.