Futboll

Shaqiri, Xhaka apo Sommer: Cili nga të nominuarit është më i miri i vitit në Zvicër?

Këto ditë, do të kurorëzohen më të mirët në futbollin zviceran gjatë një viti, në disa kategori të ndryshme, njofton albinfo.ch.

Duhet theksuar se çmimi më i rëndësishëm (kategoria) është shpallja e lojtarit më të miri të vitit. Tre të nominuarit kryesor për këtë çmim janë Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe Yann Sommer.

Albinfo.ch raporton se zyrtarisht, këta do të jenë kandidatët për të marrë titullin e lojtarit më të mirë të vitit ose “Credit Suisse Youth Player of the Year”.

 

https://fb.watch/aDVYKzR1pY/

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI