Shënojnë Lenjani dhe Kasami, Sioni fiton 7:2

Ermir Lenjani dhe Pajtim Kasami kanë shënuar në fitoren e thellë ndaj Thunit

Sioni ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme, duke mundur Thunin me rezultat të thellë, 7:2, shkruan albinfo.ch.

Në fitoren e thellë të Sionit, dy futbollistët shqiptarë, Ermir Lenjani dhe Pajtim Kasami, kanë shënuar për skuadrën vendase.

Lenjani ka shënuar në minutën e 47-të, kur nga ana e majtë, realizoi një gol nga distanca, ndërkohë, Kasami ka shënuar në minutën e 69-të nga penalltia.

Baseli ka vazhduar me rezultate negative dhe do të ketë shumë vështirë që të mbrojë titullin e kampionit, pasi është mundur në udhëtim nga Luzern me rezultat 1:0. Albian Ajeti ka hyrë në pjesën e dytë për kampionët, derisa Hekuran Kryeziu dhe Idriz Voca luajtën nga fillimi për skuadrën vendase, derisa Shkëlqim Demhasaj hyri në minutën e 75-të.

Lideri Young Boys ka vazhduar me fitore duke mundur 3:1 Grasshoppersin.