Futboll

Shënon Kemal Ademi për Baselin

Kombinim vrasës mes Zhegrovës dhe Ademit, shënohet goli i barazimit

Baseli ka barazuar në 1-1 rezultatin ndaj Xamax. Edon Zhegrova, i cili hyri në lojë në minutën e 16-të në vend të të dëmtuarit, Okafor, rrëmbeu bukur një top në minutën e 76-të, për të asistuar për mrekulli te Kemal Ademi, raporton Gazeta Express. Sulmuesi shqiptar pas asistit të mrekullueshëm nga ana e Zhegrovës, kishte vetëm për ta dërguar topin në rrjet dhe e bëri pa ndonjë problem, duke barazuar 1-1 rezultatin, përcjell Albinfo.

Ndërkohë për golin Xamaxit ka asistuar futbollisti shqiptar, Taulant Seferi.

GOLI I ADEMIT

#FCBasel vs Neuchâtel Xamax FCS HT' 0:1 Assist Taulant Seferi

Publiée par Taulant Seferi sur Dimanche 3 novembre 2019