Lajme

Shpërthen bomba në stacionin e trenit në Gjermani

Një shpërthim ka ndodhur pranë një stacioni treni në qytetin Mynih të Gjermanisë, transmeton albinfo.ch.

Referuar medieve gjermane, supozohet se bëhet fjalë për një bombë ajrore nga Lufta e Dytë Botërore, transmeton Telegrafi.

Thuhet më tej, gjatë shpimit, punëtorët e ndërtimit hasën në një mjet shpërthyes 250 kilogramësh të fshehur në tokë.

Dhe kështu erdhi deri te shpërthimi, nga i cili thuhet se janë lënduar tre persona.

Sipas njoftimit nga policia, thuhet se shpërthimi pasoi një zhurmë të fortë pranë Donnersbergerbrucke, më pas është formuar një kolonë tymi.