Lajme

Shqipëri: Tre të vdekur dhe 302 raste të reja me COVID-19

Tre pacientë kanë vdekur si pasojë e COVID-19, në Shqipëri, të enjten.

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shënuar 302 raste të reja me koronavirus.

Ndërsa, janë regjistruar edhe 54 persona.

Raste aktive kanë mbetur 7390.