Lajme

Shqipëria dhe Kosova si destinacion turistik

Shqipëria dhe Kosova prezantohen si një destinacion turistik i përbashkët, për të gjithë të huajt që duan të dinë diçka më tepër për historinë, kulturën, bukuritë natyrore dhe vendet atraktive, ku mund të argëtohen dhe të pushojnë.

Ministri i Mjedisit dhe Turizmit, Blendi Klosi publikoi sot pamje të atraksioneve turistike të të dy vendeve duke ftuar turistët t’i shijojnë ato.

“Nëse keni shpirtin e eksperiencës, nëse ju pëlqen të zbuloni kulturat e lashta dhe dëshironi të gjeni veten në mes të një natyre përrallore e ende të pazbuluar, të shijoni një ushqim të mrekullueshëm, duam t’u mirëpresim në një natyrë të paprekur e të egër prej 39 635 km2”, thuhet në videon e publikuar nga ministri Klosi, shkruajnë mediat shqiptare, përcjell albinfo.ch

”Vendet tona”, thuhet më tej në video, “nuk kanë industri të mëdha dhe nuk ka asnjë McDonald. Është mallkim, apo bekim?”

“Harrojeni rregullin, lëreni pas ritmin e qyteteve të zhurmshme, shmangni radhët e gjata të turistëve, ejani të përjetoni vendet unike që ofrojnë vendet tona”, është ftesa për aventurierët.

Shqipëria dhe Kosova ?? ?? si një destinacion turistik i përbashkët, për të gjithë të huajt✈️ që duan të dinë diçka më tepër për historinë?️, kulturën, bukuritë natyrore?️ dhe vendet atraktive ?ku mund të argëtohen dhe të pushojnë. #respektojmërregullat?#smilealbania??? #visitalbania

Publiée par Blendi Klosi sur Mardi 26 mai 2020