Lajme

Shtetasja zvicerane arrestohet në Viti për shkak të kërcënimeve

Dyshohet se kanosi një burrë përmes rrjeteve sociale

Raportohet se policia ka arrestuar një shtetase zvicerane në Viti, pasi e njëjta ka kanosur një person, përcjell albinfo.ch.

E dyshuara i ka dërguar mesazhe kërcënuese një kosovari.

“Është arrestuar e dyshuara femër, me shtetësi zvicerane, pasi që e njëjta përmes rrjeteve sociale i kishte dërguar mesazhe me përmbajte kanosjeje viktimës mashkull kosovar. Gjatë kontrollit te e dyshuara në çantë i është gjetur dhe konfiskuar një sasi e substancës narkotike e llojit marihuanë, me peshë 3.05 gramë”, bëhet e ditur në njoftim.

Policia shton tutje se pas intervistimit, me vendim të prokurorit kujdestar e dyshuara është dërguar në qendrën e mbajtjes.