Lajme

Skuadra e Rashicës po humb në shtëpi

Po zhvillohet takimi ndërmjet Werderit dhe Mainz, duel ky në kuadër të xhiros së 16’të në Bundesligë.

Tashmë, vetëm 30 minuta lojë kanë kaluar në këtë sfidë dhe Werderi i Milot Rashicës po turpërohet nga Mainz, pasi skuadra mysafire ka shënuar plot 3 gola brenda një periudhe të shkurtër, shkruan Reporteri.net, përcjell albinfo.ch.

Pra, rezultati aktual i takimit është 0:3.

Skuadra e Werderit është e pafuqishme në këto momente dhe nuk po arrin ta finalizojnë as edhe një aksion të vetëm.

Në këtë takim nga minuta e parë është edhe Milot Rashica, i cili po tregon paraqitjet të mira në çdo ndeshje të Werderit që e kanë zhvilluar deri më tani.