Lajme

Sopranoja Elbenita Kajtazi performon në skenën e Operës Shtetërore të Hamburgut

Sopranoja shqiptare nga Kosova, Elbenita Kajtazi, çdoherë e më shumë është duke u bërë pjesë e eventeve botërore, duke interpretuar në skenat më prestigjioze operistike.

Sopranoja e mirënjohur shqiptare, Elbenita Kajtazi, jeton dhe ushtron karrierën e saj artistike në Gjermani, performon në skenën e Operës Shtetërore të Hamburgut, shkruan albinfo.ch.

Ajo interpretoi në rolin e Poussette në premierën e operës Manon./Albinfo.ch

 

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI