Sporti

Strakosha lëndohet, rrezikon edhe derbin e Romës

Portieri shqiptar Thomas Strakosha ka pësuar dëmtim në stërvitjet me kombëtaren dhe nuk do të luajë në miqësoren ndaj Turqisë.

Futbollisti ka lëshuar stërvitjet për shkak të një problemi muskulor, transmeton Albinfo.ch.

Përpos mungesës në ndeshjen e 13 nëntorit, Strakosha rrezikon edhe superderbin e Romës për skuadrën e tij Lazio që zhvillohet më 18 nëntor.