Futboll

Super Zvicra, shënojnë Shaqiri, Ajeti dhe Mehmedi

Xherdan Shaqiri shënoi super gol nga gjuajtja e lirë

Zvicra ka mundur Islandën me rezultat të thellë 6:0, në kuadër të Ligës së Kombeve, shkruan albinfo.ch.

Gjurmë kanë lënë edhe futbollistët shqiptarë. Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka luajtën nga fillimi, ku Xhaka ishte kapiten i Zvicrës, duke shuar të gjitha dilemat.

Në pjesën e parë Zvicra po udhëhiqte me rezultat 2:0 me golat nga Zuber dhe Zakaria.

Në minutën e 53-të, Xherdan Shaqiri ka shënuar super gol për Zvicrën nga gjuajtja e lirë.

Golin e katërt e realizoi Haris Seferoviq, derisa të pestin Albian Ajeti. Ky ishte goli i parë me Zvicrën në ndeshjen e parë. Ai realizoi në minutën e 71-të, pasi vetëm shtatë minuta më parë kishte hyrë në lojë.

Rezultatin përfundimtar e vulosi Admir Mehmedin, i cili shënoi në minutën e 82-të, vetëm dhjetë minuta pasi hyri në lojë.