Lajme

Tenisti zvicerian: Dua medaljen e artë në Japoni 2020

Tenisti i talentuar zviceran Roger Federer, në prag të një rekordi të ri

Roger Federer duket se është motivuar që në Lojërat Verore Olimpike në Tokio të arkëtojë medaljen e artë, e cila i mungon në koleksionin e tij.

Ai në një prononcim të fundit ka treguar se është shumë euforik në fitoren e lojërave në Japoni 2020.

“Duhet të punojë më shumë dhe të përgatitem për Tokio. Natyrisht do të futem në turneun në Japoni me mendime për medaljen, andaj udhëtoj për në këtë turne. Dua të shfrytëzoj këtë rast. Ndjenja është e veçantë kur fiton një turne të madh, mirëpo Lojërat Olimpike, është një ndjenjë e veçantë”, ka deklaruar Federer.

Turneu i tenisit në Lojërat Olimpike në Tokio do të zhvillohen prej 25 korrik e deri më 2 gusht, përcjell albinfo.ch.