Muzikë

Tri artiste shqiptare, në top listën e Billboard

Dua Lipa, Ava Max dhe Bebe Rexha janë renditur ndër këngëtaret më të dëgjuara, përcjell albinfo.ch.

Billboard ka publikuar top-listat zyrtare për 10 këngët më të dëgjuara të zhanreve të ndryshme.

Të enjten u prezantuan 10 këngët më të dëgjuara të vitit të zhanrit dance/eletronic.

Në krye të kësaj liste është artistja shqiptarja Dua Lipa, me këngën e saj “Cold Heart ”, në bashkëpunim me këngëtarin legjendar, Elton John.

Por, ajo nuk është e vetmja, pasi pjesë e top-listës janë edhe dy artiste të tjera shqiptare, Bebe Rexha dhe Ava Max. Kjo e fundit renditet në vendin e katërt me këngën “The Motto”, një këngë e cila është në bashkëpunim me DJ-in e famshëm ndërkombëtar, Tiwsto.

Nërsa , në vendin e shtatë renditet Bebe Rexha për hitin e saj “I’m Good (Blue)” në bashkëpunim me Dj e njohur David Guettan.

Këngët e Duas dhe Avas u publikuan vitin e kaluar, ndërsa ajo e Bebe Rexhës ka vetëm tre muaj që është publikuar.