AUTOTECH

Vetura super e shpejtë dhe e shtrenjtë nga Buggatti, për 3.9 milionë dollarë

Për të gjithë të pasionuarit pas veturave, vjen mundësia për të blerë një veturë, e cila mund të arrijë 300 km/h

Bugatti deklaron se është prodhuesi i parë i automjeteve që sjell në treg një veturë e cila kalon 300 km/h.

Do të prodhohen vetëm 30 prej këtyre, çmimi i kësaj veture pritet të kushtojë, 3.9 milionë dollarë, transmeton Scan.

Praktikisht, do të kushtojë rreth 1 milion dollarë më shumë se standardi i Bugatti Chiron, i cili kushton rreth 3.2 milionë dollarë, përcjell albinfo.ch.

Bugatti Chiron Super Sport 300+, do të ketë ngjyrë të zezë, e cila nuk është një bojë e zakonshme, por fibër karboni me disa hije të holla portokalli, por konsumatorët do të mund të porosisin makinën e tyre në çfarëdo lloj ngjyre që të dëshirojnë.

Ky model do të kushtojë shumë herë më pak se modelet e tjera të Bugatti, si Divo, i cili kushton 6 milionë dollarë, dhe Centodieci, i cili kushton 9 milionë dollarë.