Futboll

VIDEO: Mustafi shënon ndaj Manchester United

Mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi ka shënuar gol në derbin ndaj Manchester United, takim që momentalisht është 1:1.

Mustafi shënoi me kokë në minutën e 26-të, shkruan albinfo.ch.

Ai u shmang bukur nga kundërshtari dhe nuk gaboi për 0:1. Goditjen e tij u mundua ta ndal De Gea, por topi kishte kaluar vijën.

Granit Xhaka nuk po luan në këtë ndeshje për shkak të kartonëve.