Lajme

Vidhte biçikleta elektrike në Gjenevë, dënohet në Francë

Një burrë që jeton në Francën fqinje është dënuar me tetë muaj burg për vjedhjen e një sërë biçikletash elektrike në Gjenevë.

24-vjeçari u arrestua pasi një grua thirri policinë për të thënë se biçikleta e saj 7000 CHF, e cila u zhduk në Gjenevë, ishte në Francë. Ajo ishte e pajisur me një gjurmues GPS, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Policia bastisi apartamentin në Annemasse të dielën dhe gjeti biçikletën – si dhe një makinë tjetër të vjedhur.

Policia thotë se burri ishte tashmë i njohur për ta.