Muzikë

Viti 2021 ishte një vit i jashtëzakonshëm për Dua Lipën

Padyshim se viti 2021 ishte një vit i jashtëzakonshëm për Dua Lipën, e cila arriti që të shënojë disa suksese të mëdha, përcjell albinfo.ch.

Lansimi i albumit “Future Nostalgia” rezultoi të jetë njëri prej vendimeve më të mira që Lipa ka marrë ndonjëherë.

Ky album i vitit 2020 dhe shtatë muzika të reja të cilat u publikuan në vitin që lamë pas ia mundësuan 26 vjeçares që të jetë artistja grua e pestë më e dëgjuar në “Spotify.

Dua Lipa e mbylli vitin 2021 si artistja e 5-të grua më e dërgjuar, me 5.7 miliardë transmetime në platformën muzikore “Spotify”.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI