Lajme

Vjosa Osmani: “Rreth 200.000 aplikime, faleminderit mërgatë”

"Rreth 200 000 nga ju, edhe pse në pamundësi të jeni prezent fizikisht në këto zgjedhje, na e dëshmuat që s´ka asnjë barrierë që mund të ju ndalë për të shprehur vullnetin tuaj e të jepni kontributin tuaj të drejtpërdrejt për ndryshimin e madh"

Vjosa Osmani, presidentja në detyrë e Republikës së Kosovës dhe Kryetare e Kuvendit të Republikës së Kosovës, në një postim të fundit ka falenderuar gjithë diasporën për aplikimet e bëra dhe numrin e madh të tyre, transmeton albinfo.ch.

Ani pse, KQZ-ja ende nuk e ka bërë të ditur saktësisht numrin e aplikimeve nga mërgimtarët për të votuar në zgjedhjet e Kosovës, të cilat do të mbahen më 14 shkurt 2021, Vjosa Osmani ka shkruar se janë afro 200 mijë aplikime nga e mbarë mërgata.

Postimi i plotë:

E dashur mërgatë,

Edhe këtë herë e dëshmuat se Kosova ka qenë dhe mbetet në mendjen e zemrat tuaja përherë. Rreth 200 000 nga ju, edhe pse në pamundësi të jeni prezent fizikisht në këto zgjedhje, na e dëshmuat që s´ka asnjë barrierë që mund të ju ndalë për të shprehur vullnetin tuaj e të jepni kontributin tuaj të drejtpërdrejt për ndryshimin e madh. Së bashku me shumë nga ju që udhëtuan e do të udhëtojnë me kilometra të tëra për të ardhur në Kosovë, më 14 shkurt le t’i japim frymë Kosovës së ëndrrave tona më të bukura!

Ju faleminderit nga zemra.

Vjosa


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI